Vánoční trhy, punč, sachr – proč se vydat do Vídně

Taky miluješ vánoční atmosféru? Všude rozsvícené ozdoby, vůně svařeného vína a sladkých dobrot. Ale vánoční Prahu už sis prošla, ochutnala trdelník i pečené kaštany, popila svařák a trhy s malými drobnostmi prošmejdila. Jestli chceš omrknout vánoční trhy i v jiných městech, vydej se ještě letos na ty nejvyhlášenější a nejkrásnější – do Vídně.

Vánoční trhy ve Vídni mají úžasnou atmosféru

Do Vídně to není daleko. Z Prahy tam jsi za čtyři hodiny, z Brna ani ne dvě. Nejlepší je domluvit se s partou a vzít auto nebo se spolehnout na autobus. Z českých autobusových dopravců koukni na Student Agency nebo Eurolines. Jízdenka z Prahy tam a zpět tě vyjde kolem 900 korun, z Brna zhruba 400.

Tip: Hledej slevy nebo zvýhodněné jízdenky například Eurolines 1+1 zdarma.

Trhy, punč a pečené brambory

Skoro na každém vídeňském náměstí v tuto dobu najdeš vánoční trhy. Já většinou neodolala a chtěla nakouknout do každé dřevěné boudičky. Na výběr je všechno možné od betlémů, těžítek, dřevěných ozdob, pletených rukavic a šál, přes přírodní náramky, prstýnky, kůžičky na krk, až po mýdlíčka a nejrůznější mňamky. Za ochutnání určitě stojí tradiční punč, který si v Praze bohužel nedáš. Dobrý je meruňkový, ve kterém je navíc plátek zázvoru, takže pokud by ti byla zima, pořádně tě prohřeje. Až ti při chození po trzích začne kručet v břiše, dej si pečené brambory a jako sladkou tečku jistě oceníš mandle v cukru.

Tip: Nejlepší vídeňský punč si dej na náměstí Freyung: pomerančový s rumem. Punč dostaneš v porcelánovém hrnečku, zaplatíš 5 eur, přičemž 2 eura dostaneš nazpátek při vracení hrnečku.

Nákupy

Aby sis přivezla také něco s sebou domů pod stromeček, vyplatí se projít pár vídeňských obchodů. Z trhů se vydej na ulici Mariahilfestrasse. Čtyři kilometry dlouhá ulice a po obou stranách najdeš obchody všeho druhu – módu, boty, doplňky, šperky, hodinky, elektroniku, potraviny, kavárny, cukrárny a tak dále.

Tip: Co všechno kromě vánočních trhů a obchodů můžeš ve městě vidět? Přečti si článek o památkách a zajímavostech Vídně. Cestou tam si můžeš pustit do sluchátek vánoční písničky. A pokud se do Vídně už letos nedostaneš, připrav si punč alespoň doma.

Sladká tečka na závěr

Co si dát na závěr tvé cesty domů? Něco tradičního a vídeňského. Zajdi si na pravý sachr dort a kafe melange (čti melanž). Stylově tak zakončíš svoji cestu a ještě nasaješ pravou vídeňskou atmosféru.

4 Comments
  1. Já bych tam jela,ale spíš jen kvůli atmosféře,takže je to nakonec zbytečný.Prý tam je to samé co na trzích u nás,akorát je to dražší:)To si nechám zajít chuť.

  2. Byli jsme tam s pár lidma ze školy a můžu to jenom doporučit, protože Vídeň je opravdu velkolepé město. Je sice pravda, že je tam spousta věcí podobných jako u nás, ale ta atmosféra je perfektní…

Leave a Reply

Your email address will not be published.