Luna na duben: Kdy zajít do kadeřnictví a kdy cvičit?

Dříve byli lidé mnohem více spjati s přírodou. Ženy věděly, kdy trhat jaké bylinky, a vyznaly se ve fázích měsíce. V dnešní době je všechno jednodušší, bylinky už sušit nemusíme, protože si je koupíme namíchané v čajovém sáčku. Proč se ale aspoň trochu neinspirovat lunárním kalendářem?

Jarní únavě se s lunárním kalendářem vyhneš

Nejvhodnější den na očistu těla

Využij sílu měsíce a očistný půst si naplánuj na 3. až 4. dubna (Luna v Beranu). Vyhni se tučnému masu, těžkým jídlům, mléku a smetaně. Do jídelníčku zařaď hodně ovoce a zeleniny a kafe nahraď zeleným čajem.

Nejvhodnější den na relaxační cvičení

Po celém dni ve škole nebo v práci cítíš,že se potřebuješ pořádně protáhnout. Vzpomeň na všechny protahovací cviky, pusť si oblíbenou hudbu a ve dnech 5. až 6. dubna (Luna v Býku) si pořádně zacvič. Nezapomeň i na protahování šíje a promasírování hlavy.

Tip: Nepřepínej se! Protahuj se pouze do té doby, kdy ucítíš mírný tah. Prostuduj si zásady správného strečinku.

Nejvhodnější den na návštěvu kadeřnictví

Potřebovala bys zastřihnout konečky? Nebo se snad chystáš na radikálnější zkracování? Počkej si na Lunu ve Lvu ve dnech 12. až 13. dubna. Pokud si je necháš zkrátit v tyto dny, vlasy ti zesílí a zhoustnou.

Tip: Trápí tě nedostatečný objem vlasů? Přečti si, jak mít vlasy bohaté jako lvice.

Nejvhodnější den na hloubkové masáže a čištění pleti

Krásnou a zdravou pleť chce mít každá z nás. Proto se věnuj jejímu pravidelnému čištění. Ve dnech 18. až 19. dubna (Luna ve Štíru) si na ni však udělej času více než obvykle a dopřej jí něco extra, velice jí to prospěje. Přečti si proto, jak a čím správně čistit pleť.

Tip: Tyto dny také přejí lásce. Naplánujte si s miláčkem večer sami pro sebe.

Nejvhodnější den na hydrataci celého těla

Ve dnech 20. až 21. dubna (Luna ve Střelci) se zaměř na celkovou hydrataci. Neustále měj u sebe lahvičku s vodou a popíjej. Večer po koupeli nanes na pleť hydratační masku a tělo promázni zvláčňujícím krémem.

Tip: Uvolni svaly na nohou, alespoň na chvíli je zvedni do zvýšené polohy. A aby tvé nožky byly krásné, dopřej jim bleskovou domácí pedikúru.

Nejvhodnější den na zkoušky a jednání

Potřebuješ si naplánovat pracovní schůzku nebo zkoušku ve škole? Využij dny, kdy je Luna ve Vodnáři (25. –až 26. dubna). Všechno ti půjde lépe. Příznivější než pondělí, které je mimochodem Velikonoční, bude úterý.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.