Očistná síla starodávných krystalů koupelové soli

Dodnes je složení tělních tekutin identické se složením vody v praoceánu, ve kterém vznikl a začal se rozvíjet veškerý život na Zemi. Krevní tekutina je vlastně koncentrovaný roztok soli. Každý člověk se od početí vyvíjí ve slané plodové vodě… Potřebuješ povzbudit? Dopřej si relaxaci a očistu těla v solné koupeli.

Luxusní solnou lázeň si můžeš připravit i doma

Všichni známe na vlastní kůži očistné účinky slané mořské vody i relaxaci, kterou si užíváme prostřednictvím dovolené u moře. Odjet za mořskou solí obnovit ztracenou sílu, regenerovat tělo a očistit se od každodenních starostí si však nemůžeme dovolit vždycky, avšak blahodárné účinky soli prostřednictvím domácí koupele si můžeš dopřávat pravidelně.

Sůl nad zlato

Sůl je všude kolem nás, dokonce i v nás. Každý člověk má v sobě asi čtvrt kilogramu soli, bez které by nemohl žít. Podstatnou část běžné soli tvoří sodík, prvek pro lidské tělo nenahraditelný, pomáhá udržovat rovnováhu všech procesů látkové výměny a mimo jiné je nezbytný pro správnou činnost nervů a svalů.

Největší zásobárnou soli a také jejím hlavním zdrojem je mořská voda. Všechna solná ložiska vznikla odpařováním vody v místech, kde se moře oddělilo od oceánu a chyběl další přítok vody.

Nejstarší ložiska soli se vytvářela až 600 milionů let na území himalájského podhůří, sůl postupně klesala a krystalizovala obrovským tlakem nad ní ležících hornin. Přírodní krystalická sůl obsahuje řadu minerálů a stopových prvků. Jde o komplex více než 80 látek, z kterých je složeno i lidské tělo. Minerály a částečky této soli jsou mikroskopicky malé a pro tělesné buňky tak jednoduše vstřebatelné.

Luxusní lázně podomácku

Udává se, že existuje asi 15 tisíc způsobů využití různých druhů soli. Jedním z těch nepříjemnějších je očistná solná koupel. Pokud si navíc dopřeješ starodávné krystaly koupelové soli pocházející z nejstarších dolů na Zemi, tvá koupelna se změní ve výjimečné solné lázně s vynikajícími regeneračními účinky na tělo i mysl.

Horká koupel pomáhá oživit ztracenou energii, uvolnit namožené svaly, zlepšit pohyblivost kloubů, uklidnit mysl. Teplá voda má skvělé regenerační účinky, přispívá k vylučování toxických látek z těla, posiluje imunitu, zlepšuje metabolismus. Teplo otevírá póry a čistí pleť.

I doma si můžeš vychutnat luxus lázní. Udělej si chvilku jenom pro sebe. Zapal svíčky, připrav si svoji oblíbenou knížku a polož se do horké vany plné vody obohacené koupelovou solí. Ta několikanásobně zvýší prospěšné detoxikační a regenerační účinky koupele. Důležitá je čistota soli, v obchodech jsou bohužel k dostání i soli doplněné o chemické příměsi, které ničí pozitivní přínosy čistě přírodní krystalické soli.

Himalájská koupelová sůl

Himalájská krystalická sůl je výborná k péči o všechny typy pokožky, včetně citlivé a suché. Obsahuje řadu minerálních látek a stopových prvků, které pronikají hluboko do pokožky, zjemňují ji a omlazují. Koupel ve slané vodě pomáhá udržovat přirozenou vlhkost a pH pokožky, pomáhá při kožních onemocněních.

Solná koupel je příjemnou osvěžující relaxací, očistnou kúrou pro kůži, vlasy, ale i klouby a tkáně. Okamžitě ulevuje od bolesti kloubů a svalů z únavy nebo přetížení. Pozitivní přínos solných koupelí spočívá v prokrvení kůže, vyplavení toxických látek z tkání, podpoře látkové výměny, zajištění vyrovnané hladiny hormonů a uvolnění nervového systému.

Tip: Odkud se v našem těle berou škodliviny a jak se jich zbavit? Přečti si také článek o detoxikačních kúrách. Vyzkoušej také reflexiologii nebo vlastnoruční masáž obličeje.

Solná koupel posiluje organismus, povzbuzuje samoléčebné procesy těla. Působením osmotického tlaku dokáže solný roztok vytáhnout z tkání odpadní produkty. Solná koupel tak má silné detoxikační působení, odstraňuje z těla škodlivé látky a současně doplňuje minerály.

Připrav si doma solnou lázeň

Jak si připravit správnou solnou koupel? Teplota vody by měla odpovídat teplotě těla, tedy přibližně 37 ºC. Na jednu vanu stačí dvě až tři polévkové lžíce soli. Sůl nasyp do vany do menšího množství vody a nech ji chvilku rozpouštět, poté dopusť zbytek vany. Poměrem vody a soli můžeš regulovat očistné a relaxační účinky.

Koupel by neměla trvat déle než 20 minut. Po této koupeli bys měla alespoň hodinu odpočívat, nejlépe spát. Po teplé slané koupeli se doporučuje osprchovat se studenou vodou, povzbudíš tím svůj krevní oběh.

Pro koho solná koupel není vhodná?

I v případě solných koupelí je třeba přihlížet ke svému aktuálnímu zdravotnímu stavu. Solné koupele se nedoporučují lidem s onemocněním srdce, vysokým krevním tlakem, trpícím zánětem žil a náchylností k embóliím.

Autor: Radka Křivánková, www.siladoteku.cz
Autorka se zabývá alternativní medicínou, aromaterapií, relaxačními a wellness technikami, mj. se věnuje masérské činnosti. Je provozovatelkou internetového obchůdku Síla doteku s přírodními a bio produkty.

Eliška R.

Je jí třiadvacet, žije v Brně, miluje ruch a "šumění" města. Ve volných chvílích se často baví vařením nebo brouzdáním po obchodech. Sní, že jednou bude mít šatnu o velikosti minimálně své dosavadní ložnice. Náladu jí vždy zaručeně zvednou knížky od Roberta Fulghuma a za ráj na zemi považuje francouzské Azurové pobřeží.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.