Hubnutí vyžaduje trpělivost a strategii

Únor je doba, kdy se z cílevědomých novoročních předsevzetí stávají strašáci, kteří se ustavičně zahryzávají do našeho svědomí. Přiznejme si, že většině z nás to obvykle vydrží pár týdnů, možná měsíc, ale třeba i ty patříš k těm, co si dali za cíl začít s hubnutím, shodit nějaké to kilo navíc, a myslí to vážně. Poradíme ti, jak vytrvat.

Nárazové diety často střídají "žravé" orgie

Je několik možností, jak zhubnout. Od stravovacích změn v režii nejrůznějších diet až po pravidelné pocení v posilovně. Obvykle platí, že kombinace obou je nejúčinnější. To znamená jíst s rozvahou a hlavně pravidelně a při tom se také hýbat.

Hladovění není řešení

Drastické omezení příjmu kalorií na minimum je největší hloupost, které se můžeš dopustit. Je totiž otázkou jen několika dní, kdy tvé tělo začne protestovat a veškeré plány na hubnutí jsou ty tam. Kašli na nárazové očisty, chce to strategii, ve které jsi schopná vytrvat dlouhodoběji.

Do jídelníčku bys měla zařadit co nejvíce zeleniny, omezit tuky a jednoduché cukry, tedy sladkosti. Důležitá je také pravidelnost. Jestli patříš těm, kteří ráno nestíhají a nají se až někdy kolem oběda, je to rozhodně špatně. Snídaně je velmi důležitá, jinak budeš dopoledne unavená a méně výkonná ve škole či práci.

Čti také: Bez snídaně ani ránu!

Zásadní pravidlo zní jíst pětkrát denně v menších porcích, nepřejídat se a večer si dopřát spíše lehčí pokrmy. K tomu pravidelný pohyb a výsledek se určitě dostaví. Nezapomínej také na pitný režim, který je důležitý také v zimě. Můžeš zkusit i pročišťující čaje a občas zajít na lymfodrenáž.

Čti také: Boj s přebytečnými kily nemusí být trápení

Místo posilovny pilates s kamarádkou

Ne každá z nás je milovníkem posiloven, natož když nemáš v okolí dámskou posilovnu a vadí ti, když tě upocenou a zadýchanou na rotopedu okukují ostatní. Zkus se přihlásit na hodiny pilates nebo tance, zajít s kámoškou na squash nebo aerobic. Uvidíš, že se i skvěle odreaguješ, a díky střídání různých stylů a typů cvičení se nemusíš bát, že cvičení bude účinné pouze na některé skupiny svalů.

Čti také: Rozhýbej tělo s novým sportem

Odrazuje tě už to, že se musíš sbalit, někam jet, zařídit si permanentku…? Cvičit můžeš i doma! A začít s tím můžeš klidně hned teď. Na internetu najdeš mnoho cviků jak zpevnit zadek nebo bříško, ale pro shazování nadbytečných kil je lepší si pořídit domů třeba stepper nebo orbi-trek. Každodenních čtyřicet minut na stepperu, klidně u oblíbeného televizního seríálu, ti pomůže shodit i pět kilo za dva měsíce. Samozřejmě výsledek je u každého individuální a záleží i na stravování. Ale jako motivace to není špatné, co myslíš?

Michaela K.

Chtěla by procestovat svět a napsat knihu. Ráda čte francouzské historické romány. Zajímá se o archeologii a starověké kultury. Baví ji módní trendy a kosmetika. Zvláštní slabost má pro nakupování bot, vlastní tolik párů, že už je snad ani nelze spočítat. A v neposlední řadě miluje svoji rodinu, kterou staví především vždy na první místo.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.