Luna na březen: Buď na začátku jara fit

Dříve byli lidé mnohem více spjati s přírodou. Ženy věděly, kdy trhat jaké bylinky, a vyznaly se ve fázích měsíce. V dnešní době je všechno jednodušší, bylinky už sušit nemusíme, protože si je koupíme namíchané v čajovém sáčku. Proč se ale aspoň trochu neinspirovat lunárním kalendářem?

Jak tě v březnu ovlivní fáze Měsíce?

Přečti si, který den v měsíci únoru je vhodný na zkrášlování, kdy je nejlepší dopřát si očistnou kúru a kdy se vyhnout jakým potravinám. Fáze Luny ti to prozradí.

1. – 3. 3. Měsíc ve Vodnáři

Tyto dny přejí obchodníkům, ale i nákupčím. Takže nakupuj a směňuj.
Ve středu můžeš pocítit trochu neklidu. Jestli chceš odpoutat pozornost, vrhni se na úklid pracovního stolu. Budeš překvapena, jak rychle ti to půjde a co všechno objevíš.

Tip: Udělej si radost novým trendy kouskem na jaro.

4. – 5. 3. Měsíc v Rybách

Chceš si oživit pokojík živými květinami? Jen do toho. Tyto dny využij k přesazování, hnojení a péči o ně.
V pátek bude novoluní – na párty a oslavách to nepřeháněj s dobrotami. Uzobávej, ale jen střídmě.

Tip: Chceš si vypěstovat svá vlastní rajčátka nebo klidně něco exotičtějšího než africkou fialku? Vytvoř si vlastní zahrádku v květináčích.

6. – 8. 3. Měsíc v Beranu

Tyto dny tě mohou potrápit prudké zvraty nálad. Na povrch vyplují staré vzpomínky. Aby sis zlepšila náladu, ukuchti si exkluzivní zmrzlinový pohár.

Tip: Ovoce, které rozmrazíš při Měsíci v Beranu, si udrží chuť a nezmokvá. Máš chuť na jahodovou zmrzlinu?

9. – 10. 3. Měsíc v Býku

Dopřej si voňavou kosmetickou péči. Promasíruj krk a dekolt. Jestli chceš účinek ještě znásobit, tak si před spaním promasíruj krk olejem nebo krémem a zabal do vyhřátého ručníku. Ráno se probudíš s krásně jemnou kůží.

Tip: Trápí tě pupínky v dekoltu a zádech? Přečti si, jak se jich zbavit, abys brzy mohla znovu vytáhnout své oblíbené topy a tílka.

11. – 13. 3. Měsíc v Blížencích

Během pátku se můžeš s někým nejenom dobře dohodnout, ale i seznámit. Tyto dny přináší dobré podmínky pro vyřizování písemnou i ústní formou. Vyřiď si proto všechny čekající e-maily a telefonáty. Na neděli si nenakládej příliš úkolů. S přibývajícím večerem tě to potáhne víc do soukromí.

Tip: Udělej si večer jen pro sebe. Zalez si do postele s knížkou a dobrým čajem.

14. – 15. 3. Měsíc v Raku

Pondělí snadno zkomplikuje začátky aktivit a předem domluvené záležitosti. Obezřetná buď obzvláště, pokud podepisuješ důležité listiny nebo jednáš s cizinou. Těšit se můžeš na úterý, to přinese do hry větší přehlednost.

Tip: Přečti si, jak se udržet ve střehu po celý den.

16. – 17. 3. Měsíc ve Lvu

Ideální dny na uspořádání kosmetického salonu u tebe doma nebo na návštěvu kadeřníka. Aby tvá pleť po zimě opět prokoukla, dopřej ji výživnou masku a tělo natři kokosovým olejem.

Tip: K čemu všemu je kokosový olej dobrý a jak jej správně používat?

18. – 19. 3. Měsíc v Panně

Nyní dopřej péči i svým rukám. Promaž je hutným krémem, třeba indulonou, a zabal je na hodinu do vyhřátých rukavic. Zároveň jsou teď vhodné dny na vysazování balkonových květin a jednoletých okrasných květin.

Tip: Toužíš po dokonalých nehtech? Vyzkoušej domácí francouzskou manikúru.

20. – 21. 3. Měsíc ve Váhách

Jestli tě v neděli chytnou roupy, můžeš se pustit do radikálnějšího úklidu. Ukliď si skříňku a oblečení, které bys vyhodila, věnuj charitě. Uděláš dobrý skutek a ještě si uděláš ve skříňce místo na nové kousky. Pražandy mohou využít sběrných boxů.

Tip: Pusť se do jarního úklidu.

22. – 23. 3. Měsíc ve Štíru

Objevila jsi prádlo, které ti časem zažloutlo a chtěla bys ho vybělit? Pokus se o to právě v tyto dny. Snáze odstraníš zaschlé a zaprané skvrny.

Tip: Příliš zapraná ramínka od podprsenky rovnou vyhoď. Pod šaty nebo top si místo nich dej ramínka ozdobná, která vypadají stylově.

24. – 25. 3. Měsíc ve Střelci

Chceš uvařit svému miláčkovi pořádně pálivou baštu? Jen do toho. Aroma i účinnost koření v těchto dnech zesílí.

Tip: Přečti si, že koření nejen chutná, ale také léčí.

26. – 27. 3. Měsíc v Kozorohu

Překvap rodinu a na sobotní stůl upeč něco z kynutého těsta. Kvásek lépe vzejde. Na dřevěné kuchyňské prkýnko nakapej šťávu z citronu, krásně se zesvětlí a zmizí z něj staré šmouhy.

Tip: Honí tě mlsná? Připrav si čokoládový drink tak trochu jinak.

28. – 30. 3. Měsíc ve Vodnáři

Dny příznivé pro boj s plísní. Pořádně svůj kutloch vyvětrej a na stěny se neboj nastříkat obyčejné savo. Pokud objevíš na vršku marmelády plíseň, nemilosrdně ji vyhoď. Ty sice vidíš jen špičku, ale plíseň už je dávno uvnitř.

Tip: Uvažuješ, že si na jaro vymaluješ pokoj? Zjisti, která barva je pro tebe nejvhodnější.

31. 3. Měsíc v Rybách

Ve čtvrtek ti můžou zamotat hlavu silné dojmy. Pokus se podívat na věci i z jiného úhlu. Nesnaž se špatnou náladu zahánět alkoholem, způsobil by ti žaludeční potíže a zvýšil možnost bolesti hlavy.

Tip: Domácí kino ti vylepší náladu – třeba si vybereš z našich filmových tipů.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.