Krása a zdraví v harmonii s přírodou: Luna na únor

Dříve byli lidé mnohem více spjati s přírodou. Ženy věděly, kdy trhat jaké bylinky, a vyznaly se ve fázích měsíce. V dnešní době je všechno jednodušší, bylinky už sušit nemusíme, protože si je koupíme namíchané v čajovém sáčku. Proč se ale aspoň trochu neinspirovat lunárním kalendářem?

Nauč se žít v souladu s přírodou

Přečti si, který den v měsíci únoru je vhodný na zkrášlování, kdy je nejlepší dopřát si očistnou kúru a kdy se vyhnout jakým potravinám. Fáze Luny ti to prozradí.

1.2. Luna v Kozorohu

Den ideální pro krásu. Obzvlášť účinné bude zbavování se ztvrdlé kůže na nohou a loktech. Tento den se ti bude také dařit při uzavírání smluv a obchodů. A pokud dnes absolvuješ pracovní pohovor, nebo nastupuješ do nové práce, Měsíc ti bude přát.

Tip: Udělej si voňavou lázeň s mořskou solí a obrus nožky. Závěrem se celá namaž výživným olejem nebo krémem s bambuckým máslem.

2. 2. – 3. 2. Luna ve Vodnáři

Ve čtvrtek nastává novoluní, čili den, který je vhodný k půstu a očistným kúrám. Aby tvé tělo odlehčený den pocítilo, začni už ve středu. Vynechej tučná jídla, jez lehce a hlavně hodně pij. Zároveň je čtvrtek ideálním dnem na zkoušky a rozjezd nových projektů.

Tip: Nevíš, jak se nejlépe pročistit? Přečti si článek o detoxikaci těla.

4. 2. – 6. 2. Luna v Rybách

V těchto dnech si dávej pozor na hlubší emoce a soucit. V pátek bude den plný fantazie. Pokud víš, že ti alkohol a kofein změní náladu, raději je v těchto dnech vynechej.

Tip: Pečuj o svou duševní schránku, pusť si své oblíbené songy, začti se do nové knížky, navštiv divadlo nebo se vydej na relaxační procházku. Budeš se cítit skvěle.

7. 2. – 8. 2. Luna v Beranovi

Tento den je vhodný na realizaci a následné prosazování nových záměrů. Měsíc v Beranu ti dodá energii na všechno, co spěchá. Vše, co potřebuješ zvládnout, si na začátku dobře rozplánuj a na konci dne budeš mít úkoly splněny.

Tip: Je možné, že budeš mít větší chuť na ovoce. Vymačkej si čerstvou šťávu nebo si kup multivitaminový džus a popíjej ho ředěný vodou. Náladu ti zlepší ananas a citrusy vyženou nemoci z těla.

9. 2. – 10. 2. Luna v Býku

Nevíš, co si ukuchtit k jídlu? Vsaď na kořenovou zeleninu, nejlépe vařenou v páře. K obědu si připrav talíř zeleninové polévky, ke svačině zeleninovou pomazánku. Tělu tím v těchto dnech uděláš moc dobře.

Tip: Nejsi žádná velká kuchařka a polévky moc nevaříš? Přečti si pár receptů na snadné polévky, které tě zahřejí a dodají ti vitamíny.

11. 2. – 13. 2. Luna v Blížencích

Pokud jsi narozená v zemských znameních (Býk, Panna, Kozoroh), mohou být pro tebe tyto dny náročnější. Pokus se nepřipouštět si tolik stresu. Nadešel ideální víkend pro sportovní aktivity a přátelská setkání. Naplánuj pro partu squashový turnaj a poté se přesuňte do vaší oblíbené hospůdky.

Tip: Chceš si zasportovat a přitom se pořádně vyblbnout? Vyzkoušej skákání na trampolíně nebo běž konečně vyzkoušet zumbu.

14. 2. – 15. 2. Luna v Raku

V tyto dny klíčí rychleji semena rostlin. Snaž se kupovat ta chemicky neošetřená. Naklíčená řeřicha, sezam, slunečnice, ředkvička, čočka a špalda ti dodají spoustu vitaminů E, C, A, B a vápník, hořčík, železo a fosfor.

Tip: Jsou biovýrobky skutečně lepší, nebo stačí kupovat ty “normální”? Přečti si mýty o biopotravinách.

16. 2. – 17. 2. Luna ve Lvu

V tyto dny se objednej k holiči na stříhání nebo dopřej svým vlasům výživnou péči. Vlasy posílí a při stříhání zhoustnou. Vyhýbej se horké vodě. Raději se nehol, chloupky porostou rychleji.

Tip: Chceš změnu, ale nevíš, s jakým novým účesem to risknout? Mrkni na trendy účesy aktuální sezóny.

18. 2. – 19. 2. Luna v Panně

Ve čtvrtek je úplněk. Omez co nejvíce mléčné výrobky a sůl. Volný čas můžeš využít k čištění šperků – teď půjdou krásně vyleštit.

Tip: Čím nám mléko prospívá a kdy naopak škodí?

20. 2. – 21. 2. Luna ve Váhách

Práci, kterou začneš v neděli, tě může rozčilovat. Raději si nestav laťku příliš vysoko.

Tip: Zjisti, jak navenek působit sebevědoměji.

22. 2. – 24. 2. Luna ve Štíru

Objednej se na lymfatickou nebo hloubkovou masáž, která uvolní ztuhlé svaly a zbaví tělo toxinů. Po masáži můžeš být víc unavená, vyplatí se proto zajistit si odvoz domů. V těchto dnech se snaž být co nejvíce v klidu, odpočívej a snaž se nemyslet na starosti.

Tip: Jak probíhá lymfatická masáž? Přečti si reportáž z přístrojové lymfatické masáže.

25. 2. – 26. 2. Luna ve Střelci

Tvá rozhodnutí budou v tyto dny hodně rázná. Jestli chceš seknout s kouřením nebo omezit pití kávy, právě teď přišlo ideální období. Ve sprše promasíruj kůži lufou a následně namaž problematické partie krémem proti celulitidě.

Tip:
Místo kávy si dopřej raději zeštíhlující kávovou masáž.

27. 2. – 28. 2. Luna v Kozorohu

Nastal vhodný den na rovnání vlasů. Potřebuješ oběhnout úřady nebo jiné instituce? Nechej to raději na pondělí.

Tip: Rovné vlasy tuto sezónu frčí! Jak si narovnat vlasy žehličkou a jaké další možnosti existují?

1 Comment
  1. tak dúfam, že toto tu budete dávať každý mesiac. či je to pravda alebo nie, to ako mesiac vplýva na naše telo je vlastne nepodstatné, pretože tieto rady sú jednoduché a krásne a pri ich dodržiavaní zo seba budeme mať určite lepší pocit :)

Leave a Reply

Your email address will not be published.